V. Decathlon Nyári Kispályás Foci Bajnokság

Esemény ideje:
2016. július 18. hétfő 16:302016. augusztus 12. péntek 20:00
Oszd meg másokkal!

Idén is nyári felkészülési bajnokság a Decathlon Áruház támogatásával!

A nyári időszakban is a focipályára hívjuk az amatőr városi labdarúgó csapatokat, hogy lehetőségük legyen a csapatépítésre, új játékosok beépítésére a következő idényre. Az idei Decathlon bajnokságra is 8 csapat nevezését fogadjuk el, akik bajnoki rendszerben küzdenek meg a helyezésekért. A mérkőzések hétfőn, kedden, valamint csütörtökön és pénteken az esti órákban lesznek a Lorántffy Sportpályán, ahová várjuk a kilátogatókat, szurkolókat. A bajnokságban idén a tavalyi versenykiírást hagytuk jóvá, hiszen a tavalyi bajnokság végén pozitív lecsengése volt, hogy csapatonként 5 fő próbajátékossal nevezhettek a Decathlon bajnokságra a csapatok, ezért idén is lesz alkalmuk kipróbálni és beépíteni az új játékosokat a nevezett csapatok. Ahogyan megszokhatták a szövetség a bajnokság végén a legjobbakat díjazásban részesít, hogy elismerjük eredményüket, tehetségüket, melyet a dunaújvárosi Decatlon Áruház is támogat, valamint a Diablo pizzéria!

Várunk benneteket is a V. Decathlon Nyári Bajnokságban, mert ha nyár akkor is FOCI, FOCI, FOCI!

Jelentkezni a +36 70 616 59 41 telefonszámon lehet vagy a szövetség honlapján 2016. július 15-ig!

Fontos információ, hogy a nevezés csak az ürlap kitöltésével és a nevezési díj befizetésével együtt érvényes!

V. DECATHLON NYÁRI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG
 JELENTKEZETT CSAPATOK
1.  SZÉCHENYI PÉKSÉG 5.  MIRAGE
2.  DZSÓ KER FB 6.  GASZIVIDEO SA
3.  STEELWORKERS 7.  ELIT ALAKULAT
4.  ZÉRÓ TOLERANCIA 8.  GYALOG GALOPP

Az V. Decathlon Nyári Felkészülési Bajnokság bajnok csapata az Elit Alakulat!

Az Elit Alakulat nyerte az V. Decathlon Kupát. Csuti Zoltán csapata megérdemelten diadalmaskodott a nyári felkészülési bajnokság végén, hiszen magabiztosan, jó játékkal, kiegyensúlyozott teljesítménnyel gyűjtötték a pontokat. A csapat ereje az összetartásban, a jó játékos politikában és a remek összehangolt játékban volt.

A bajnokság  második helyét a Gyalog Galopp csapata  szerezte meg a Mirage gárdája előtt, akik a dobogó harmadik fokára az utolsó fordulóban szerzett győzelmükkel tudtak fellépni. A bajnokság végén összeállított statisztikák azt mutatják, hogy a góllövő cipőket a csatárok nem hagyták otthon, hiszen a 28 mérkőzésen összesen 260 gól született. A torna legeredményesebb játékosa Németh Tamás lett a Széchenyi Pékség csapatából, 24 találattal.

A szövetség és a Decathlon áruház immár ötödik éve szervezi az amatőr kispályás csapatok részére ezt a bajnokságot, melynek legfontosabb üzenete a szabadidő hasznos eltöltése mellett az amatőr sportolók nyári versenyeztetése is. A bajnokság záró eseménye az ünnepélyes díjátadó lesz, melynek helyszíne a dunaújvárosi Decathlon sportáruház, időpontja 2016. augusztus 13. szombat 11.00 óra. A díjátadón az első három csapat kupával, éremmel és oklevéllel gazdagodik, valamint a Decathlon Áruház jóvoltából  sportruházatot és sporteszközöket is kapnak a dobogós csapatok. A torna szervezői díjazzák a legjobb csapatvezetőt és a gólkirályt is.

Petrás Gábor főszervező (Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség):

Nagy öröm számunkra, hogy nincs olyan hét vagy nap, melyen ne sportolnának az amatőr labdarúgók a városi kispályás bajnokságokban, kupákban. Ezt mutatja az is, hogy a 2015/2016-os évadzáró díjátadó ünnepséget követő már másnap újra futball cipőt húztak a játékosok és mozgással, sportolással töltötték a nyári szabadságukat is, hiszen kezdődött a Decathlon bajnokság. Ennek a nyári rendezvénynek, az említetteken kívül még az is fontos célja volt, hogy a nevezett csapatok új játékosokat, azaz próbajátékosokat is nevezhettek a bajnokságra – szám szerint öt labdarúgót – akiket kipróbálhatták, sőt akár be is építhettek a keretükbe. A bajnokság igen izgalmasan alakult, hiszen egy két pont vagy éppen gólkülönbségek döntötték el a végső sorrendet. Az idei bajnok, az Elit Alakulat megérdemelten lett a Decathlon Nyári Felkészülési torna aranyérmese, hiszen nem talált legyőzőre, vagyis százszázalékos teljesítménnyel hódították el a serleget. A kupa névadó támogatója a dunaújvárosi Decathlon sportáruház az indulás óta, vagyis 5. éve támogatja a bajnokságot, hiszen az áruház vezetése fontosnak tartja az amatőr sportot, és ez a szemlélet nagyszerűen találkozik Szövetségünk hitvallásával.

Szilágyi Péter Áruház Igazgató, Decathlon Dunaújváros

Nagyon nagy öröm számunkra, hogy az idei évben már ötödik alkalommal támogathattuk a Decathlon Nyári Kispályás Labdarúgó bajnokságot. A Decathlon szellemisége és hitvallása miszerint "Elérhetővé tenni a sportolás örömét és jótékony hatását a lehető legtöbb ember számára" teljes összhangban van azzal a munkával amit a DLSZ végez. Kevés város mondhatja el magáról azt, hogy 1700 amatőr igazolt játékossal rendelkezik egy adott sportágban. Ez egy csodálatosan magas szám és úgy gondolom, hogy amíg ez a tendencia folytatódik addig a Decathlon mint a város és a környék legnagyobb sportszer kereskedője a jövőben is kifogja venni részét az amatőr sportágak támogatásában.

Kovács József legjobb csapatvezető:

Köszönöm mindenkinek az elismerést, igazán megtiszteltetés számomra, hogy engem választottak a csapatvezetők. Kicsit meglepett, de nagyon jól esik! Köszönöm a saját csapatomnak, hogy a pályán mutatott hozzáállásukkal hozzájárultak a díjhoz. Gratulálok minden résztvevő csapatnak, kinek ezért, kinek azért, de minden csapatvezetőnek jár az elismerés!

Csuti Zoltán csapatvezető (Elit Alakulat):

Szeretnénk megköszönni a lehetőséget, hogy részt vehettünk az V. Decathlon Nyári Liga felkészülési bajnokságon! Másrészt köszönöm ezt a nagyszerű eredményt csapatomnak és a csapatomat segítőknek, akik minden meccsen velünk voltak, jegyzőkönyvet írtak, szurkoltak, buzdítottak. Célunk az első három hely egyikének megszerzése volt, de végül a dobogó legfelső fokára állhattunk, amihez a kiváló csapatmunka segített bennünket. Örülünk, hogy immáron 5. alkalommal kerül megrendezésre a holt szezonban a Nyári Liga, mert ez egy remek lehetőség az induló csapatok számára, hogy a soron következő bajnoki idény előtt, fel tudjanak készülni, vagy esetleg új játékosokat kipróbálhatnak a csapatukban. Második alkalommal neveztünk erre a tornára és a bajnoki címig meneteltünk!  Sok remek csapat indult, ami még értékesebbé teszi sikerünket. Csapatunk életében egy álom vált valóra ezzel a győzelemmel, de már újabb álmokat szövögetünk!

V. DECATHLON NYÁRI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG 2016.