XIV. Dunaújváros Kupa 2016

Esemény ideje:
2016. június 20. hétfő 10:002016. július 8. péntek 20:00
Oszd meg másokkal!

A Dunabiztos Micro csapatának győzelmével ért véget a Lorántffy iskola műfüves pályáján megrendezett XIV. Dunaújváros Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó torna küzdelemsorozata.

Két találkozóval ért véget csütörtökön este a Dunaújváros Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó torna. A csütörtök esti helyosztókon előbb a Bianca Trade és a River Plate együttesei léptek a Lorántffy iskola műfüves pályájára, s a tét ezúttal a bronzérem sorsa volt. A nagy csata azonban ezúttal elmaradt, mert a Bianca Trade végül nagyon simán, 6-2-re legyőzte ellenfelét, s megérdemelten szerezte meg a viadal harmadik helyét. Az este hét órakor kezdődő döntőben a Dunabiztos Micro, valamint a GBB Kft. együttesei mérték össze egymással erejüket.

Ahogy a bronzmeccsen, úgy végül a fináléban sem kellett igazán komoly izgalmakat átélnie a drukkereknek, hiszen a Dunabiztos Micro igen korán vezetést szerzett, s remek védekezésének és kapusteljesítményének köszönhetően magabiztosan őrizni is tudta előnyét, az egyre kétségbeesettebben támadó GBB Kft. ellen. Az idő múlásával egyre magabiztosabbá vált a Dunabiztos csapata, mely a második félidőben eldöntötte a mérkőzést, s végül 4-0-s győzelmet aratva szerezte meg a XIV. Dunaújváros Kupa első helyét.

A XIV. Dunaújváros Kupa helyosztói

2016. 07. 07. 18:00 River Plate – Bianca Trade 2 - 6
2016. 07. 07. 19:00 GBB Kft. – Dunabiztos Micro 0 - 4

A Dunaújváros Kupa dobogósai: 1. Dunabiztos Micro, 2. GBB Kft., 3. Bianca Trade.

A döntő legjobb játékosa: Rigó László (Dunabiztos Micro).

A kupasorozat gólkirálya: Horváth Dániel 9 gó (Bianca Trade)

Balogh Bertalan a Dunabiztos Micro csapat csapatvezetője így értékelte a Dunaújváros Kupasorozat győzelmét: Nagyon örülünk, hogy idén sikerült megnyerni a XIV. Dunaújváros Kupa sorozatot. A csapatunk minden évben indul a városi kupában, de most először sikerült elhódítani ezt a serleget. Nagyon jó ellenfelek ellen kellett játszanunk, hogy eljussunk az arany mérkőzésre. Minden meccs egy kis „döntő” volt, hiszen egy mérkőzésen dőlt el, hogy ki jut tovább. A végső győzelmet a GBB KFT csapata ellen arattuk 4-0 arányban. Ehhez a győzelemhez kellett a csapat szervezett játéka, jó egyéni és kapus teljesítmény, és természetesen egy kis szerencse is.
Reméljük, hogy ez a kupasorozat folytatódni fog a jövőben is mert nagyon jó, hogy ebben a versenyrendszerben különböző osztályú csapatok mérhetik össze az erejüket. Szép lenne jövőre megvédeni ezt a címet, mi meg fogjuk próbálni!

A Dunaújvárosi Kupa döntő legjobbjának választott játékosa Rigó László így értékelte a kupasorozatot: A Dunaújváros Kupa megrendezését egy jó ötletnek tartom, mivel a két bajnokság között egy hosszabb, rangosabb sportolási lehetőséget nyújt a csapatok számára. Nagyon örülök az első helynek hiszen nagyon jó csapatokat sikerült magunk mögé utasítanunk. Külön öröm számomra, hogy a döntőben engem választottak a legjobbnak, hiszen mind az ellenfél mind a mi játékosaink között voltak kiváló teljesítmények. Remélem jövőre is ilyen vagy hasonló szép szereplést tudunk majd nyújtani.

Előzmények:

Tisztelt Csapatvezetők!

Csatolva küldjük a XIV. Dunaújváros Kupa versenykiírását és jelentkezését!

XIV. DUNAÚJVÁROS KUPA

1. A Dunaújváros Kupa célja:

• A városi és környékbeli labdarúgást szerető játékosok részére versenyszerű mozgási és sportolási lehetőség biztosítása a bajnoki szünetben.
  • Különböző osztályú csapatok versenyszerű találkozásának elősegítése.
  • A városi bajnokságban szereplő csapatoknak kuparendszerű versenysorozat biztosítása.