XIV. Carissa kupa Statisztikák és Álomcsapat

Oszd meg másokkal!

A pénteki és a szombati csoportmérkőzések során mindössze 6 döntetlen volt (tavaly 12), 42 alkalommal viszont eldőltek a találkozók. (tavaly 36-szor született győzelem, ill. vereség)Ebben a szakaszban 238 gólt láthattak a nézők, ami 4.9-es gólátlagot jelentett. Ezért a kiemelkedően magas számért a „D” csoport tette a legtöbbet, hiszen ebben a kvartettben 48 (!) gól esett!

A nyolcad döntőkben 2 alkalommal volt szükség büntetőkre a továbbjutás eldöntésének érdekében, míg 6mérkőzésen a rendes játékidőben harcolta ki agyőzelmet a továbbjutó csapat. Ezeken a találkozókon 24 alkalommal találtak a kapuba a játékosok.

A negyeddöntőben egy találkozót követően volt szükség büntetőkre (SHELL Dunaújváros-Kaminokupa Válogatott 2:2b.u.: 4:3), a másik három mérkőzés eldőlt a két félidő alatt.

A legjobb négy között 11 gól született. Az egyik elődöntő (SHELL Dunaújváros – Döcös 1:1b.u.: 3:2), valamint a döntő (SHELL Dunaújváros – Aramis SE MadDogs 2:2b.u.: 4:3) hétméteresekkel dőlt el.

A XIII. Carissa Kupán a legjobb négy csapat kiemeltként kezdte meg a küzdelmeket, ezúttal azonban csak a Döcös és a Barna Team jutott az első kalapból a FinalFourba. Érdekesség, hogy a döntőt játszó Aramis SE MadDogs és a végső győztes SHELL Dunaújváros „csak” a második kalapból került kisorsolásra.

A további hat kiemelt csapat közül a Dunaferr Vasas, a Karmacsi Autó FC és a Kaminokupa Válogatott a legjobb nyolc csapat küzdelemit követően búcsúzott, míg a tavalyi ezüstérmes GBB Kft, a Sárépszer, valamint a Mé-SziFrucht Kft már a 16 között elvérzett.

A mérkőzéseken 12 játékvezető működött közre (tavaly: 10 fő).

A lejátszott mérkőzés: 82 (64 találkozó a Carissa Kupán, 16 mérkőzés a ZEUS Vigaszágon, valamint 2 gálamérkőzés), 2132 perc (35 óra, 53 perc)

Gólok száma a Carissa Kupán: 286 (tavaly: 292) gól (büntetőgól: 35 (!) – amikor büntetők döntöttek)

Gólátlag: 4,4 gól / mérkőzés

Gólok száma a ZEUS Kupán: 105gól

Gólok száma a Gálamérkőzéseken: 11 gól

Összesen: 402 gól láthattak nézők.

Pályára lépett játékos: 465 (tavaly: 451) játékos

Legszebb gól: Berczeli Károly (Színes Ceruza) (Fejó-Therm Kft – Színes Ceruza 1:2)

A legtöbb gólt elérő csapat: Karmacsi Autó FC. 29 gól (5 mérkőzésen)

A legkevesebb gólt kapó csapat: Karmacsi Autó FC. 2 gól (5 mérkőzésen)

A legszebb pillanat: Megemlékezés Andriska Vilmosról.

A legnagyobb összefogás: 1.551.500,- forint (jótékony akció)

A kilátogató nézők száma a három nap alatt: ~ 3400 néző