A Paks is meghajolt Dunaújvárosban!

Oszd meg másokkal!
Dunaújváros – MVM Paks 1-0 (0-0)

Vezették: Andó-Szabó Sándor, Buzás Balázs, Kóbor Péter

Dunaújváros PASE: Nagy Gergely – Villám Balázs, Farkas Viktor (Szalai Tamás az 50. percben), Lázár Zsolt, Csehi Tamás, Böőr Zoltán, Sárközi Norbert, Petneházi Márk (Timotej Dodlek a 88. percben), Zsótér Donát (Riberio Thiago a 68. perben), Orosz Márk, Nikházi Márk. Vezetőedző: Dobos Barna.

MVM Paks: Molnár Péter – Gévay Zsolt, Kovács Gábor, Báló Tamás, Kecskés Tamás, Tamási Zsolt (Kesztyűs Barna a 68. percben), Vági András, Bertus Lajos (Kiss Tamás a 75. percben), Bartha László, Kulcsár Dávid (Könyves Norbert a 68. percben), Haraszti Zsolt.Vezetőedző: Csertői Aurél.

Dunaújváros - MVM Paks 1 - 0

Nem tud hibázni hazai pályán a DPASE labdarúgócsapata, mely ma este a Paksot is legyőzte 1-0-ra a Dunaújvárosi Stadionban. Dobos Barna tanítványai a meccs nagy részében jobban játszottak ellenfelüknél, mely későn hajrázott, ám ez már kevés volt számára a pontszerzéshez.

Dunaújváros - MVM PAKS 2014

Nehéznek ígérkező mérkőzés várt ma este a DPASE labdarúgó csapatára, mely a bajnokság egyik élcsapatát, a harmadik helyen álló Paksot látta vendégül a Dunaújvárosi Stadionban.
A találkozó első perceiben aktívabbnak is tűntek a látogatók, ám a hazai védelem jól zárt, így hiába a kezdeti mezőnyfölény, még helyzetet sem tudtak kialakítani Csertői Aurél tanítványai a dunaújvárosi kapu előtt. A folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék képe, mert a vendégeknek láthatóan nem ízlett a mieink letámadása, ami miatt több labdát is veszítettek.

Egyre aktívabban támadta ellenfele kapuját a DPASE, mely Csehi távoli lövésével, majd két Zsótér-fejessel igyekezett veszélyeztetni, de Molnár kapus magabiztosan fogta a próbálkozásokat. Az inkább küzdelmes, mint színvonalas első félidőben már csak két paksi sárgát jegyezhettünk fel et követően, gólt, de még helyzetet se nagyon, így 0-0-s döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A játék képe a térfélcserét követő első tíz percben sem változott, némi hazai fölénnyel fűszerezett mezőnyjáték folyt a pályán, helyzet nélkül. Az 55. perctől viszont felpörögtek az események, mert előbb Petneházi vágta fölé öt méterről Lázár keresztbe lőtt labdáját, majd két újabb paksi is besárgult. A 61. percben viszont megszerezte a vezetést a DPASE, miután Petneházi tért ölelő szabadrúgására Nikházi emelkedett a legmagasabbra, s két paksi védő közül, tizenkét méterről fejelt a jobb felső sarokba (1-0).

A bekapott gól után gyorsan azonnal aktívabb lett a Paks, de a mieink kontráiban is benne volt a veszély, így nem unatkoztak a meccsre kilátogató drukkerek. Együttesünk nagyon taktikusan tartotta előnyét, de az utolsó tíz percre állandósult a vendégek fölénye, mely ekkor már komoly helyzetekben is megmutatkozott. Előbb Villám mentett nagyot haraszti elől, majd Kiss lőtt zúgó kapufát, tíz méterről, míg a kipattanónál Haraszti ollózását tolta oldalra Nagy kapus. A hajrában sorra ívelte fel a labdákat a dunaújvárosi kapu elé a vendégcsapat, de sikerült átvészelni a kritikus időszakot, így sorozatban harmadik hazai mérkőzésén örülhetett győzelemnek a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata, mely mai győzelmével feljött a tizenkettedik helyre a táblázaton, igaz közvetlen riválisai még egy meccsel kevesebbet játszottak.

Dunaújváros - MVM Paks

Dobos Barna (vezetőedző, Dunaújváros): – Nagyon gratulálok a csapatnak. A szó igazi értelmében ismét csapatként teljesítve, jó játékot mutatva egy nagyon jó ellenfelet győztünk le. Végig tudatosan, szervezetten játszottunk. Az első félidőben még nem tudtunk igazából dominálni, de a folytatásban már igen. Az egygólos vezetésünk után is voltak lehetőségeink, melyekből nagyobb előnyt is szerezhettünk volna, de a Paks mindent megtett az egyenlítésért, ez főként ívelésekben mutatkozott meg, ennek következményeként beszorultunk. Ezt sikeresen megoldottuk, ennek eredménye lett a győzelem is. A folytatásban azzal kell foglakoznunk, hogy minél több helyzetet alakítsunk ki, és mindig jobb teljesítményt nyújtsunk. Mi egy kis csapat vagyunk, akiknek a céljai változatlanok. Legalább két csapatot meg kell előznünk. Ehhez van erőnk, és a folytatásban is kell, hogy legyen. Rengeteg idegenbeli mérkőzést kibírtunk. Ha azt túléltük, akkor sok mindenre képesek vagyunk. A hátralévő két hazai mérkőzésen is szeretnénk pontokat gyűjtögetni, és bízom abban, hogy tudjuk folytatni ezt a jó hazai sorozatot, ezzel végleg elkerülünk a kieső helyről.

Csertői Aurél (vezetőedző, Paks): - A focit gólra játsszák. Az utolsó húsz percben három ziccert kihagyni, ugyanakkor úgy gólt kapni, hogy a mezőny egyik legkisebb embere fejel a kapunkba, nehéz meccset nyerni. Ráadásul volt két tizenegyes, amit nem adott meg a bíró, mi több, a szabálytalankodó hazai futballistát ki kellett volna állítania Ezt vártuk, hogy ez így lesz. Voltak periódusok, amikor jobban, voltak, amikor rosszabbul játszottunk. A pálya talaja a játékra alkalmatlan volt, estünk, keltünk. Ettől függetlenül gratulálok csapatomnak az első félévben nyújtott teljesítményéért, és a megszerzett 26 pontért. Csodálatos időszakon vagyunk túl.

Nikházi Márk (gólszerző, Dunaújváros): – A győzelem igazi csapatmunka volt. Azt, hogy ki szerzi a gólt, az másodlagos, hiszen mindenki a győzelemért küzd. Az egygólos sikerek a legnagyobb győzelmek, hiszen ezek mutatják meg a csapat erejét. A végére elfáradtunk, de alázattal, akarattal és egymást segítve átlendültünk a holtpontokon. Ez volt a siker kulcsa. Nagyon fontos három pontot szereztünk, hiszen az index továbbra is kint van, melyet megpróbálunk minél tovább ott is hagyni, így eltávolodni a kiesési zónából. Nagyszerű volt ma is, hogy éreztük a szurkolóink bíztatását. Mi is, és ők is mindent megtettek a győzelemért, mely bizonyára a folytatásban is így történik majd.