Sitku Illés mesterhármasa

Nyolcat rúgott a Dunaújváros

Oszd meg másokkal!

Az előző hetek sikerei után a bajnokság őszi fordulójának záró találkozóján a Dunaújváros folytatta remeklését. A Kaposvár és a Nagybajom elleni győzelmek után a Tolna sem jelentett akadályt.
Dunaújváros Pase – Tolnai VFC 8-0 (4:0)

Néző: 260 fő

Dunaújváros Pase: Milinte – Villám (Salamon), Farkas, Beleuc, Lázár, Böőr (Hosszú), Ato (Kocsis), Micskó, Godslove, Sitku, Köntös. Szakmai igazgató: Dobos Barna

Tolnai VFC: Kiss – Wéber, Hegedüs, Agócs, Házer, Mausz (Szegleti), Horváth, Stadler, Szabolcska, Kraszt (Mátyás), Lacza (Batánovics). Edző: Wiesner József

Játékvezető: Sipos Katalin Asszisztensek: Legeza László, Georgiou Theodoros

A dunaújvárosi kezdőcsapatban először kapott helyet Ato, és mind ez később kiderült, jó döntés volt a hazai szakvezetőtől, hiszen már az első beadásából gól született, melyet Sitku értékesített (1-0). A gyorsan megszerzett vezetés tudatában a hazai csapat eggyel nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt, és sorra vezette veszélyes támadásait. A 12. percben a fölény újabb gólt eredményezett. Formás támadás végén Sitku átadását követően Ato tört be a 16-oson belülre, és nagy erővel lőtte ki a kapu jobb oldalát (2-0). Még szinte az előző találatot ünnepeltük, amikor Farkas ívelt a kezdőkörből pontosan Godslove fejére, aki 6 méterről a vetődő Kiss mellett megszerezte csapatunk harmadik gólját (3-0). A vendég csapat megpróbálta ugyan lassítani a hazai rohamokat, de nem sok sikerrel. A 23. percben Villám ment el jobb oldalon, beadásáról centikkel maradt le Micskó. Két perccel később egy íveléssel próbálkozott a tolnai együttes, mely nem okozott gondot Milintének. A 33. percben újra a hazai publikum ünnepelhetett. Godslove beadására Ato érkezett pontosan, aki fejjel volt eredményes (4-0). A folytatásban Micskó lövését fogta Kiss, majd Böőr rúgott gólt, melyet les miatt nem adott meg a játékvezető. A szünetet követően a Dunaújváros azonnal támadásba lendült. Az ellenfél térfelén megszerzett labdát Böőr vehette át a kaputól 19-20 méterre, aki a kapujától előrébb álló kapus fölött emelt a hálóba (5-0). Az eredményjelzőn még szinte nem is sikerült átírni a mérkőzés állását, amikor megszületett az újabb hazai gól. Godslove készített elő, majd a hosszú oldalon a becsúszva érkező Sitku volt eredményes (6-0). A csereként beállt Hosszú sem szeretett volna kimaradni a góllövés öröméből, ám távoli szabadrúgását bravúrral védte a vendég portás. A 60. percben Hosszú már előkészítőként vette ki a részét az újabb gólból. Élesen belőtt szabadrúgását Sitku csúsztatta a kapuba (7-0). A 65. percben egy vendég védő kezezését követően 11-eshez jutott a Dunaújváros, melyet Godslove nem hibázott el, így kialakult a végeredmény is (8-0).

Mestermérleg:

Dobos Barna Dunaújváros PASE sportigazgató: - Nagyon készültünk erre a találkozóra, melyen jól teljesítettünk. Sikerült itthon tartani a három bajnoki pontot, a közönséget a jó játékkal kiszolgálni, és ilyen arányban is megérdemelten nyerni. A bajnokság őszi szakasza lezárult, de még két nagyon fontos találkozó vár ránk a Magyar Kupában. Az első osztályú Siófok lesz az ellenfél, de mi mindent meg fogunk tenni a sikerért.

Wiesner József Tolnai VFC vezetőedző: - Gratulálok a Dunaújvárosnak, hiszen ilyen arányban is megérdemelten győzött. Készültünk ellenfelünkből, de a feladatot megoldani nem tudtuk. Természetesen ilyen mérkőzés után nem könnyű az edző helyzete, de nekünk az NB/III-ban szerepelni már ajándék. Sajnos az utóbbi fordulókban fizikálisan és mentálisan is elfáradtunk, ez a mai eredményen is tükröződik. A pihenő számunkra jól jön, így készülni tudunk majd a tavaszi mérkőzésekre.

Hazai környezetben a Dunaújváros PASE legközelebb november 21-én az első osztályú Siófok ellen a Magyar Kupában lép pályára.

Szerző: Szárszó Lajos