II. Forduló Suli Foci Kupa (I. és IV. Csoport) 2018/2019. évad

Esemény ideje:
2019. március 26. kedd 08:00
Oszd meg másokkal!

Újra pályán a Suli Foci Kupa részvevői!

2019. március 26-án kedden kerül megrendezésre az I. Suli Foci Kupa I. és IV. korcsoport 2. fordulója, melynek helyszíne a Dunaújváros Sportcsarnok kis és nagyterme. Az első fordulóban a dobogós csapatok pontokat szereztek, így ők nagyobb eséllyel lépnek pályára a keddi megmérettetésre, hogy részt vegyenek a Szuperdöntőn, melyet várhatóan májusban szervezünk meg a legjobbaknak!

Korosztály

•  I. Korcsoport (2010-ben és azután született diákok)
  •  IV. Csoport számára (2004 - 2005-ben született diákok)
KÜLÖN DÍJAZOTTAK
LEGJOBB JÁTÉKOS  KISS RICHÁRD MARCELL (NAGYVENYIM)
LEGJOBB KAPUS  STICHTER BYRON (VASI 1.)
GÓLKIRÁLY  KISS MÁTÉ (PETŐFI 1.)
DLSZ+ DÍJ  KÜRTI VIKTOR TESTNEVELŐ (NAGYVENYIM)

I. SULI FOCI KUPA 2. FORDULÓ IV. KORCSOPORT  DUNAÚJVÁROS, 2019. MÁRCIUS 26. KEDD
4. HELY  DÓZSA
LEGJOBB JÁTÉKOS  SOMOGYI LEVENTE (PETŐFI KERU)
LEGJOBB KAPUS  MORVAI SÁNDOR (VASI 4)
GÓLKIRÁLY  BALOG EMÁNUEL ZOLTÁN (PETŐFI KERU)
DLSZ+ DÍJ  LENGYEL LÁSZLÓ TESTNEVELŐ (VASI 4)

A döntőért fociztak a sportcsarnokban

A Dunaújvárosi Sportcsarnokban rendezték meg a Suli Foci Kupa második fordulóját, melyben a döntőbe jutásért léptek pályára a sorozatban résztvevő általános iskolás csapatok.

Pontosan egy hónappal ezelőtt rendezték meg a Suli Foci Kupa második fordulóját a Dunaújvárosi Sportcsarnokban, s ma ismét az általános iskolások adtak egymásnak randevút a sorozat újabb játéknapján. Február végén a második és harmadik korcsoportos fiatalok bizonyíthattak, míg ma délelőtt az első (2010-ben és azután születettek) és a negyedik (2004-2005-ben születettek) korcsoport focistái adhattak számot tudásukról a sportcsarnok kis- és nagytermében.

Előbbi korosztályban hat, utóbbiban kilenc intézmény küzdött azért, hogy minél előrébb végezzen, s a fordulók összesítései alapján eljusson a szuperdöntőig, melyet május 17-én rendeznek meg az egyetemi sportcsarnokban. Az első korcsoportban Vasi I. gárdája örülhetett a végső győzelemnek, s ezzel együtt a döntőbe jutásnak, míg a negyedik korcsoportban a Vasi IV. diadalmaskodott, s jutott be a szuperdöntőbe, ahol az első forduló győztese, a ráckeresztúri Petőfi iskola lesz az ellenfele. A mai forduló házigazdája, Lassingleitner Fruzsina önkormányzati képviselő, a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség gyermek- és ifjúsági bizottságának tagja volt, aki érdeklődésünkre elárulta, miért is fontos számukra és a gyermekek számára ez a sorozat.

- Az elsődleges célunk az volt, hogy az intézményen és a tanításon kívül is úgy tudják eltölteni a szabadidejüket a gyermekek, ami a mozgással, sporttal kapcsolatos. Itt rendezett körülmények között tudtak egymással versenyezni az iskolák és a gyermekek, s tényleg minden fordulóban lehetett látni a résztvevőkön a győzni akarást, a küzdeni tudást, s azt, hogy mindenki szeretne minél jobban szerepelni. Fontos, hogy a fiatalok már ebben a korban is meg tudják tanulni, milyen csapatban, egy célért küzdeni, győzni, vagy éppen emelt fővel veszíteni. A Suli Foci Kupa második fordulójára visszatérve, ezúttal összesen tizenöt csapat vett részt a megméretésen, ugyanazok, akik az első fordulóban is, s ahogy azt az elmúlt játéknapokon megszokhattuk, komoly csatákat vívtak a csapatok ezért, hogy eldöntsék, ki jut be a döntőbe.

Stichter Byron a Suli foci kupa 1. korcsoport legjobb kapusa (Vasvári Pál tanulója): Nagyon jól éreztem magam a Suli foci kupán, már napok óta vártam a tornát, hogy védhessek a mérkőzésen és képviseljem iskolámat! Figyelemmel kísértem az összes csapat játékát amikor mi pihentünk, hogy felmérjem, hogy rám, mint kapusra kik lehetnek veszélyesek, illetve melyik csatárnak mi az erőssége. Szerencsére sok játékost ismertem is. A torna végén óriási izgalommal vártam a legjobb kapus kihirdetését, hiszen éreztem, hogy egész nap jól sikerült védenem a kupunkat és a torna legkevesebb gólját kaptam. Miután kimonták a nevem hatalmas volt az örömöm, amit édesanyának és a csapatomnak is köszönhetek! Óriási motiváció számomra, hogy engem választottak a szervezők a mai napon a legjobbnak, büszkén fogok menni másnap az iskolába és még többet fogok edzeni, hogy legközelebb is én legyek a legjobb kapus, hiszen imádok focizni.