Dunaújváros PASE – Nyíregyháza Spartacus FC KFT 0–1 (0 - 0)

Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Burucz, Farkas, Csehi, Böőr, Sárközi, Petneházi, Thiago, Godslove, Urbin.

Csere: Ato, Jakab. Szakmai igazgató: Dobos Barna

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh – Szokol, Csordás, Rubus, Gengeliczki, Ulvicki, Sándor, Kákonyi, Törtei, Rezes, Bajzát.

Csere: Huszák, Szilágyi.

Gólszerző: Bajzát (58.)

A labdarúgó NBII tavaszi fordulójának második mérkőzésén a Dunaújváros PASE a listavezető Nyíregyházát fogadta. A hosszúra nyúlt téli szünetet követően a labdarúgó NBII csúcsrangadóján a listavezető Nyíregyháza várt a Dunaújvárosra. A hazai csapatnak volt törleszteni valója, hiszen az ősz folyamán a nyírségi gárda 4-0-ra nyert a hibás játékvezetői döntésektől hemzsegő meccsen. A kilátogatott szép számú közönség nem is csalódott a hazaiak kezdésében, hiszen a Dobos tanítványok azonnal a kapujuk elé szegezték Ulvickiéket. A kapu azonban nem került veszélybe, hiszen a találkozót megelőző eső miatt a pálya talaja olyan mély lett, hogy rövid idő elteltével már a két lábon maradás is nehézséget okozott. Az első igazi gólveszély egy hazai, Petneházi szögletet követő Böőr fejes után alakult ki, de a labda centikkel szállt Balogh kapuja fölé. A folytatásban az „anti focit" játszó vendégek csak azzal törődtek, hogy védekezésükkel széttördeljék a Dunaújváros játékát. Ez azonban annyira sikerült nekik, hogy a 16-oson belülre nagyon ritkán került a labda. A félidő közepén Böőr előtt kecsegtető helyzetben csúszott el a labda, majd a hazai szurkolótábor Petneházi szabadrúgásakor csapta össze a tenyerét. A kontrára játszó Nyíregyháza taktikája ekkor már jól látszott, akik a megszerzett labdákat azonnal próbálták Bajzát elé tenni.

A gól nélküli első félidőt követően Milintének is akadt dolga, egy csúsztatott fejest hatástalanított. A Dunaújváros megpróbálta gyorsítani játékát, de ez sem hozott helyzeteket. Az 58. percben jött a hidegzuhany, amikor a vendégek egy jól irányzott passzal találták meg Bajzátot, aki egy kisebb versenyfutást követően lerázta védőjét, és a kapujából kifutó, tehetetlen Milinte mellett mértani pontossággal kilőtte a hosszú alsó sarkot (0-1). A semmiből jött gólt követően mindent megtett a hazai csapat az egyenlítés érdekében, de az ellenfél védelmét sehogy sem sikerült megtörni. Dobos edző megpróbálta cserékkel frissíteni alakulatát, de most ez sem segített. A végén így a Nyíregyháza örülhetett, akik győzelmükkel megerősítették vezető helyüket a bajnoki tabellán, míg a DPASE továbbra is a második helyen áll. A Dunaújváros a következő fordulóban, március 8-án Zalaegerszegen javíthat.

Dunaújváros PASE - Nyíregyháza FCDobos Barna Dunaújváros PASE szakmai igazgató: Igazi rangadó mérkőzés volt. Sajnálom, hogy ilyen talajú pályán kellett fogadnunk a listavezetőt, akiknek a játéka nem lepett meg minket, hiszen azt a védekező felfogást mutatták ma is, amit az egész eddigi szezonban csináltak. Így nekünk sokkal nehezebb volt eljutni a kapu elé, nem is tudtuk áttörni a védelmüket. Sajnos nem tudtuk azt a játékot nyújtani, amit szoktunk. A Nyíregyháza egy célfutballt játszott. Mi nem ezt az utat tűztük ki magunk elé. Mi nem fogunk minden játékosunkkal bekkelni, és egy ember fejére ívelgetni előre a labdákat. Sajnos volt egy hibánk, azt Bajzát kihasználta. A győzelem nem érdemre megy, de véleményem szerint nem érdemeltünk vereséget. Megyünk tovább azon az úton, abban a felfogásban, ami eddig a sikereket hozta, legyen az ellenfél a Nyíregyháza, vagy bárki más.

Lucsánszky Tamás Nyíregyháza FCLucsánszky Tamás Nyíregyháza vezetőedző: A biztonságosabb játékot választottuk, ami nem mondom, hogy szemre tetszetős. Ezen a mérkőzésen a védekezésünk jól teljesített, hiszen a hazaiak lehetőségig sem jutottak. Nekünk sem volt sok, de egy kiugratás után sz erzett Bajzát góllal tudtunk nyerni. Egy helyzet, egy gól, ez Péter egyéniségét mutatja.

Forrás: Dunaújváros Közéleti Hetilap Fotó: Kis Péter DPASE