Fényes győzelem!

Oszd meg másokkal!
Győzelemmel avatta fel csapatunk a hazai pályát.

A labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójáig kellett várnunk az első dunaújvárosi győzelemre.

Dunaújváros PASE – Szombathelyi Haladás 1-0 (1-0)

Dunaújváros, 2241 néző

Vezették: Solymos, Kispál, Horváth

Dunaújváros PASE: Nagy – Villám, Farkas, Lázár, Csehi, Böőr (Jakab a 79. percben), Sárközi, Petneházi (Thiago a 72. percben), Zsótér, Orosz, Nikházi (Józsi a 90. percben).Vezetőedző: Dobos Barna

Szombathelyi Haladás: Radó – Fehér, Radó, Nagy (Gyurján a 15. percben), Iszlai, Rocchi, Schimmer, Jagodics (Iefremov a 71. percben), Gaál (Kopunek a 25. percben), Devecseri, Katona. Vezetőedző: Artner Tamás.

Dunaújváros - Szombathelyi Haladás

Az első hazai villanyfényes találkozón kitűnően kezdett csapatunk, hiszen már a 2. percben Petneházi szabadrúgásakor zúdult fel a hazai közönség. Három perccel később egy remek Orosz-Zsótér kontrát láthattunk, majd ismét Donát előtt adódott lehetőség, de középre tartó lövést Rózsa magabiztosan fogta. A Haladás támadójátékában semmi veszély nem volt, akik a védők mögé belőtt labdákat erőltették, de a hazai bekkek remekül zártak. A vendégek már a 15. percben Nagy húzódása után kényszerültek cserére, majd Böőr passzolt pontosan Nikházi elé, de a lövés nem okozott nagyobb veszélyt. Három perccel ezt követően Orosz ívelte be a labdát a jobb oldalról Petneházi felé, de a fejes mellé szállt. Egyértelmű fölényben játszott csapatunk, amely sorban alakította ki a helyzeteit. Nikházi szerzett remek ütemben labdát a Haladás térfelén, majd tetszetős passzok után lőni is tudott, de a labda mellé szállt. A 24. percben újabb szabadrúgást harcolt ki Orosz, de Petneházi szabadrúgása fölé szállt.

Dunaújváros PASE

Nem úgy három perccel később, amikor újabb jobboldali szabadrúgást végezhetett el a pontrúgás specialista Petneházi. A remek csavarásra pontosan érkezett Nikházi, akinek perdítése gólt ért (1-0). A középkezdés után Zsótér növelhette volna az előnyt, de próbálkozása centikkel elkerülte a kaput.

Nikházi Márk dpase

Hatalmas volt a különbség a két csapat mutatott játékában, hiszen a Haladás el sem jutott ebben a szakaszban a hazai kapu környékére, mely annak volt köszönhető, hogy a középpályánk és a hátvédsorunk hiba nélkül dolgozott.

Dunaújváros kupa

A fordulást követően továbbra is megmaradt a hazai fölény, melyet az bizonyított, hogy a piros-fehérek sorban egymás után rúghatták a szögleteket. Rózsa kapust azonban az ívelésekkel nem lehetett meglepni, aki sorban jól húzta le a beíveléseket. Az első veszélyesebb szombathelyi támadásra egészen az 52. percig kellett várni, ekkor Kopunek csúsztatása ment centikkel mellé. Két perccel később felállva tapsolt a 2241 főnyi hazai szurkolótábor, amikor Zsótér csúsztatása után Nikházi ollózását fogta Rózsa. A másik oldalon Gyurján lőtt, Nagy védett. A második félidőből éppen negyedóra telt el, amikor egy Orosz-Nikházi kényszerítő végén utóbbi lőtt alig fölé. Az ötödik sarokrúgásunk után ismét Nikházi veszélyeztetett, de perdítése centikkel kerülte el a kaput, majd a meccslabda Zsótér előtt adódott, aki fantasztikusan lépett ki a vendég védők közül, de a lövés pillanatában nem koncentrált eléggé, és labdája elkerülte a kaput. A hazai fölény még jobban látszott, mint az első játékrészben, melyet Rocchi szeretett volna megtörni egy ollózással, de ez nem zavarta meg Nagy Gergelyt. A 69. percben Böőr vitte keresztbe el a labdát a Haladás 16-osa előtt, aki egy visszafordítás után jobbal lőtt alig a bal kapufa mellé.

Dunaújváros Orosz Márk

Már csak negyed óra volt hátra a mérkőzésből, amikor Gyurjánt rúgta fel a hazai tizenhatos jobb oldali sarkánál Farkas. A jogos szabadrúgást Radó végezte el, de Nagy ismét magabiztos volt. Pár perc múlva Orosz szabadrúgását fejelték ki a zöld-fehér védők, majd Villám beadása szállt el a fejek fölött. A hajrában még Rózsa húzta le a labdát Orosz elől, aki Jakab remek, laposan előtt labdájára is leért. A háromperces hosszabbítás már csupán arra volt jó, hogy a hazai szurkolótábor felállva ünnepelje az első dunaújvárosi sikert!

Artner Tamás és Dobos Barna

Dobos Barna vezetőedző, Dunaújváros: Nagyon örülök annak, hogy hazai pályán sikerült megszereznünk az első győzelmünket. Úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertünk. Több helyzetet is ki tudtunk alakítanunk, de azokat sajnos nem tudtuk kihasználni. A második félidőben a csúszós talaj miatt nem alakult ki olyan támadó játék, mint az elsőben, de így is sikerült elérni célunkat, vagyis azt, hogy a mi akaratunk érvényesült. Szeretném, ha ilyen támadójátékkal tudnánk folytatni a bajnokságot, mivel minden pontra szükségünk van.

Artner Tamás vezetőedző, Haladás: Gratulálok a Dunaújvárosnak, amely teljesen megérdemelten nyert. A hazaiak a két támadós felállással megleptek bennünket, hiszen ilyen taktikával ebben az idényben még nem játszottak. A Dunaújváros a középpályán is fölényben volt, játékosai sokkal gyorsabbak voltak ott és a széleken is.